Od lat w naszej szkole prowadzimy zbiórkę karmy i smakołyków dla psów i kotów z Przytuliska u Wandy w Przyborówku. Jesteśmy dumni z postawy i empatii naszych uczniów, na których wsparcie zawsze można liczyć. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję charytatywną. Każdy, nawet najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie dla potrzebujących zwierząt. Pamiętajmy – dobro wraca!
Anna Górecka Achtenberg
Martyna Rakowska
Pomagamy
Dziecko się liczy
Uczniowie klasy 6b aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Dziecko się liczy”.
Pomysłodawcą akcji jest wydawnictwo Karty Grabowskiego, które od lat ułatwia dzieciom naukę matematyki poprzez zabawę.
Za pośrednictwem muzyki i matematyki uczniowie mogą lepiej zrozumieć własne emocje, uczucia.
Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wysłuchali piosenkę Czesława Mozilla " Szczęśliwi czasu nie liczą", która skłoniła ich do refleksji na temat szczęścia. Wspólnie zastanawiali się, czym dla nich jest szczęście i jakie kroki mogą podjąć, aby je osiągnąć. Dyskusja była inspirująca i pokazała, jak różne mogą być sposoby na znalezienie radości w codziennym życiu.
6
Dzień Kolorowej Skarpetki w Naszej Szkole
1 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Święto solidarności z osobami z zespołem Downa. To wydarzenie miało na celu szerzenie świadomości na temat różnorodności i akceptacji, a także zwrócenie uwagi na potrzeby osób z tą wadą genetyczną. Kolorowe skarpetki nie do pary, które założyli uczniowie i nauczyciele, symbolizowały różnorodność i indywidualność każdego człowieka.
Wiosna
Każdego roku, wraz z nadejściem marca, uczniowie i nauczyciele z niecierpliwością oczekują pierwszych oznak wiosny. To wyjątkowy czas, który oznacza koniec zimy i początek nowej, budzącej się do życia przyrody. W świetlicy szkolnej 19 marca postanowiliśmy uczcić ten moment w szczególny sposób, organizując wiosenną foto ramkę oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.
Tolerancja
W dniach 14-20 marca klasy piąte uczestniczyły w zajęciach poświęconych tolerancji, które przeprowadziły panie pedagog specjalne: Martyna Rakowska i Danuta Zielińska. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na znaczenie szacunku i zrozumienia dla innych, niezależnie od różnic kulturowych, religijnych, narodowych czy wynikających z niepełnosprawności. Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach, omawiając różnorodne sytuacje życiowe związane z tolerancją. Korzystali również z tablicy multimedialnej, na której mieli okazję rozwiązywać interaktywne zadania w programie Wordwall. Dodatkowo, dzieci rozwiązywały rebusy, które miały na celu utrwalenie pojęć związanych z tolerancją i pomaganie uczniom w dostrzeganiu, jak ważne jest szanowanie innych, niezależnie od ich odmienności. Zajęcia pozwoliły uczniom na aktywne uczestnictwo, rozwijając ich empatię oraz umiejętności pracy w zespole. Dzieci nie tylko pogłębiły swoją wiedzę o tolerancji, ale także nauczyły się, jak w praktyce wprowadzać postawy akceptacji i szacunku wobec innych. Był to krok w stronę budowania społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
Martyna Rakowska
Danuta Zielińska7